• تعمیر سمپلر

    pipette

تعمیر سمپلر یا میکروپیپت

تعمیر سمپلر یا میکروپیپت

تعمیر سمپلر یا میکروپیپت

خدمات تعمیر

شرکت رازی تجهیز خدمات تعمیر سمپلر های ثابت و متغیر ، یک کاناله و چند کاناله از انواع شرکت های تولید کننده را با بیشترین دقت و در اسرع وقت به تمامی آزمایشگاه سراسر کشور ارائه می نماید.

انواع برند

ما خدمات تعمیر انواع میکروپیپت گیلسون ، اپندورف ، برند ، کپ ، نیچریو ، بایوهیت ، دراگون لب ، سارتوریوس ، اس آر اس و… را  ارائه می دهد .

انواع ایرادات

بیشترین مشکلاتی که معمولا برای میکروپیپت ها اتفاق می افتد از کالیبر خارج شدن آنهاست که این موضوع بیشتر به دلیل افتادن و به زمین خوردن سمپلر است که کاربران باید از این اتفاق جلوگیری کنند. همچنین میکروپیپت ها بعد از مدت طولانی کار کردن ممکن است پیستون ، اورینگ و فنرشان دچار شکستگی و خشک شدگی شوند که این موضوع نیز باعث عدم دقت در سمپلر خواهد شد. لذا گیریس کاری و روغن کاری دوره ای میکروپیپت نباید فراموش شود.

نکات استفاده

نکته دیگری که در استفاده از میکروپیپت باید دقت شود این است که هر مایعی را نباید با سمپلر کشید برای مثال اسید ، استون ، کلروفورم و تمامی مایعاتی که خاصیت خورندگی دارند باعث صدمه زدن به سمپلر می شوند .

موضوع مهم بعدی که باعث صدمه زدن به میکروپیپت می شود اتوکلاو کردن این وسیله است ، در بعضی از سمپلرها در همان اولین اتوکلاو تغییر شکل و دفرومه شدن سمپلر ایجاد می شود و دیگر قابل استفاده نیستند، اما در بعضی دیگر ( بستگی به کمپانی تولید کننده دارد ) شاید در چند بار اول تغییر شکل رخ ندهد اما با چند بار اتوکلاو عملکرد داخلی سمپلر به دلیل حرارت بالا دچار اختلال شده و دیگر دقت قبل را نخواهد داشت، لذا در استفاده از میکروپیپت توصیه های تولید کننده را بخوانید و مدنظر قرار دهید .

شرکت رازی تجهیز متخصص تعمیر انواع سمپلرهای تک کاناله و چند کاناله و پیپت برقی با ضمانت 6 ماهه

شرکت رازی تجهیز با تجربه 10 ساله در زمینه طراحی تولید و تعمیر انواع دستگاه های آزمایشگاهی  آماده همکاری با آزمایشگاه های سراسر کشور می باشد.

برای ادامه مطلب کلیک کنید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

آموزش بستن سمپلر آزمایشگاهی

از انواع برند هایی که ما تعمراتشان را انجام می دهیم می توان به موارد زیر اشاره نمود

گیلسون، اپندورف، برند، کپ، نیچریو، بایوهیت، دراگون لب، سارتوریوس، اس آر اس

از کالیبر خارج شدن

شکستگی و خشک شدگی پیستون ، اورینگ و فنرشان دچار

خورنده شدن و صدمه خوردن به ساختار سمپلر

تغییر شکل و دفرومه شدن

رازی تجهیر تعمیرات انواع مدل های تک کاناله (Single channel) و مولتی کانال (Multi channel) را انجام می دهد