تعمیر سانتریفیوژ

شرکت رازی تجهیز خدمات تعمیر انواع سانتریفیوژ های یخچال دار و معمولی ، دور بالا و دور پایین ، سویینگ و روتور ثایت تمامی برند ها را ارائه می دهد .

نکات استفاده

بیشترین مشکلاتی که معمولا برای سانتریفیوژ ها اتفاق می افتد استفاده نا صحیح کاربران از دستگاه است به طوریکه در نحوه بالانس قرار دادن نمونه ها در دستگاه دقت لازم را نمی کنند. وزن، اندازه و شکل لوله­ های گذاشته شده مقابل یکدیگر باید مشابه باشند. عدم رعایت قانون بالانس باعث کج شدن شفت موتور دستگاه می شود.

البته در بسیاری از سانتریفیوژ ها ( بستگی به کمپانی تولید کننده ) سنسور هایی وجود دارد که در صورت عدم رعایت بالانس قرار دادن نمونه ها دستگاه روشن نمی شود. اما در همین دستگاه ها نیز اگر تفاوت وزن نمونه ها بسیار کم باشد دستگاه متوجه نشده و باعث آسیب به دستگاه می شود. پس کاربران رعایت این موضوع را بسیار جدی بگیرند.

بیشترین مورد آسیب بعدی دستگاه سانتریفیوژ نوسانات برق است بطوریکه اگر دستگاه روشن و در حال کار باشد نوسان برق اتفاق بیافتد ممکن است به برد و مدارهای الکتریکی آسیب جدی وارد آورد . پس کاربران باید حتما از دستگاهای کنترل کننده نوسانات برق استفاده نمایند.

انجام سرویس های دوره ای دستگاه ( گریس کاری و روغن کاری ) باید مورد توجه کاربران باشد و در انجام این موضوع کوتاهی نکنند. برای انجام روغن کاری و گریس کاری لطفاً از روغن و گریس پیشنهاد شده کمپانی تولید کننده استفاده کنید و قسمت هایی که خود تولید کننده در دفترچه راهنما گفته است را روغن کاری کنید .

هنگام خرید دستگاه سانتریفیوژ معمولا تولید کننده CD نرم افزار دستگاه را داخل کارتن قرار می دهد در حفظ و نگه داری آن دقت نمایید ، زمانی که موتور دستگاه تعمیر شود و دوباره بخواهیم آنرا راه اندازی کنیم ابتدا باید از طریق نرم افزار کد های مربوط به راه اندازی را وارد کنیم .

مشخصات خرید

مهم ترین مشخصه های دستگاه سانتریفیوژ سرعت دور موتور دستگاه RPM و شعاع چرخش به نسبت نیرو RCF است یعنی هرچه RPM و RCF دستگاه بیشتر باشد قدرت و سرعت جداسازی نمونه ها بیشتر است در هنگام خرید دستگاه دقت نمایید تا دستگاهی خریداری شود که کاملاً با کار شما همخوانی داشته باشد .(غلظت، حجم، وزن و نوع نمونه مدنظر قرار داده شود)

عدم رعایت بالانس

نوسانات برق

انجام سرویس های دوره